Konferans Koltuğu Üreticileri

Konferans Koltuğu Üreticileri

Konferans koltuğu üreticileri hakkında bilinmesi gereken temel bilgileri bu sayfada paylaşacağız. Yüzlerce, hatta binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan konferans koltuklarının üretim aşamasında başlarına ne geldiğini merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Konferans koltukları imalatı hakkında detaylı bilgiler içeren bir makale hazırladık. 

"İmalat" yani "üretim" bunlar minik farklılıklar barındırsa da sonuç olarak aynı anlamlara gelen kelimelerdir. Konferans koltuğunu üretmek ile satmak veya montajlamak elbette ki aynı şey değildir. Üretim yapmak için yüksek maliyetli fabrika araçları ve insan gücü kullanmanız gerekir. Konferans koltuğu üretimi oldukça farklı ve özen gerektiren bir daldır. Her şeye sıfırdan ve temelden başlamak istiyorum. 

Konferans Koltukları İmalatı 

Koltuğun tarihini bilir misiniz? Koltuk demek günümüzde çok basit bir eşyaya karşılık geliyor olsa bile eski çağ insanları tarafından düşünülüp, sonrasında ortaya konulmuş bir üründür. Hatta koltuğun icadı hakkında tarihçilere göre insanlığın çabası bundan binelrce yıl önce başlar. Yani koltuğun ilk gündeme geldiği yıllar M.Ö 4000'li senelere tekabul etmektedir. 

İnsanlar binlerce yıl önce koltuk imalatı yapmaya başlamışlar zaten diyeceksiniz. Peki, binlerce yıl öncesiyle şimdiki yeni model koltuklar arasında ne gibi farklılıklar var? Yani konferans salonu yapan firmalar günümüz şartlarına uygun konferans salonu koltuğu üretirken nelere dikkat etmeli? Bu soruyu Koç Stil ailesinin edindiği tecrübelere göre sizler için sıralayalım. 

  • Koltuk, insanların üzerinde gereğinden fazla zaman geçirdikleri bir alandır. Bu nedenle uzun süreli kullanımda hiçbir sorun çıkarmayan rahat ve ergonomik koltuklar üretmek zorundayız. 
  • Koltuk günümüzde insanların kullandığı ve insanlara en çok temas eden ürünler daha doğrusu eşyalar arasında yer almaktadır. Koltuk tarihçesini dikkatlice okuduğunuzda sizlerde anlayacaksınız. Bu ürünün rahat olması için insanoğlu yıllar boyu çaba göstermiş. Bu en önemli kavram. 
  • Koltukların yenilenebilir olması çok önemli. Şimdilerde yedek parça adı alyında tamir etmek olsa bile, geçmişte insanlar buna çok kafa yormuşlar. Ancak günümüz şartlarında parçaların birçoğu plastik olduğu için temin etmemiz çok daha kolay oluyor. 

Konferans Koltuklarının İmalat ve Üretima Aşamaları

Yabancılardan dilimize geçen "konferans" kelimesinin temeli Fransızlara aittir. Ancak dilin etkilenmesi ingilizcede yer alan "conference" kelimesinden oluşmuştur. Bizlerin konferans sandalyesi ise daha farklı fomlarla Avrupa halkının conference chair kelime dizisine denk gelmektedir. Yine koltuk tarihinden bilgi vermeye daldık, işimize dönelim. 

İşte konferans salonları için koltuk üretiminin aşamalarının basitleştirilmiş haki. 

  •  Uzman ekiplerce talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda koltuk tasarımı yapılır.
  • Tasarım gerekli bilgisayar programları kullanılarak fiziki olarak üretilebilir hale getirilir ve bir üretim şeması hazırlanır. 
  • Sonrasında dökme kalıp veya farklı yöntemlerle aksamlar üretilir veya piyasadan aynı işlevli parçalar toplanarak üretim başlar.
  • Üretim gücü ve firma kalitesine göre elde veya robotlarla birlikte üretim başlatılır. 

Konferans Koltuğu Bursa'da Nereden Alınır? 

Bu tarz çok amaçli salon yaptırmak istiyorsanız ve içerisine misafirlerinizi rahat ettirecek bir koltuk takımı döşetmek istiyorsanız bu durumda en iyiyi bulmanız gerekir. Çünkü konferans salonları için koltuk üreticileri arasında doğru bir tercih yapmazsanız, sizi hiç ama hiç memnun etmeyen senaryolarla karşılaşabilirsiniz. 

Yine bu tarz özel koltuk türleri arasında "Tribün koltuğu" da aranan faktörler arasında yer alıyor. Özellikle spor salonu ve seyirci odaklı daha büyük gösteri alanlarında kullanılan bu koltuklarda yine uzman eller tarafından üretilmelidir. Aksi takdirde kullanım ömrü kısa olan ve yedek parçası neredeyse olmayan koltuklarla karşulaşabilirsiniz. 

Peki, Bursa Konferans Salonu Koltuğunu Nereden Almak Lazım?

İşte konunun en önemli noktasına geldik. Bursa'da koltuk almak için öyle bir yere gitmeniz gerekiyor ki, aşağıdaki iyi konferans salonu imalatı şartlarını tamamen taşıyan bir üretici olmalı. İşte iyi bir konferans araçları üreten şirketin barındırması gereken özellikler: 

  • Konferans salonu seçiminde sizin ihtiyaçlarınızı iyice analiz edip, sonrasında en iyi seçimi yapmanıza yardımcı olmalıdır.
  • Kurumsal geçmişi olmalıdır ve referansları güçlü olmalıdır. Buna ek olarak örnek işlerini de görmeniz gerekebilir. 
  • En önemlisi de dürüst ticaretin ilkelerini benimsemiş olmalıdır. En uygun fiyat garantisiyle, en uzun ömürlü ve kullanışlı koltuk modellerini size sunmalıdır. 

Bursa'da konferans salonu imalatı ve koltuk satışlarımız hakkında detaylı bilgiyi burada yer alan yazımızda daha detaylı anlattık. 

Bu özellikleri sonuna kadar taşıyan ve müşteri dostu olan Koç Stil ile en iyi konferans salonuna "en uygun fiyat" garantisiyle sahip olabilirsiniz. Hakkımızda birçok farklı büyük organizasyondan referans alablirsiniz. Piyasanın en güvenilir ve güçlü koltuk markasıyız. Hilton Sandalye

Hilton Sandalye

Fabrikamıza gelen özel üretim beyaz renk kumaş lazer kesim makinelerinde bilgisayarda belirlenen şekillere göre kesiliyor ve hilton sandalyeniz hazırlanıyor.

Konferans Salon Koltuğu KK414

Konferans Salon Koltuğu KK414

Konferans Salon Koltuğu KK414 modeliyle mor konferans salon koltuğu arayanlara en iyi konferans koltuklarından birini sunuyoruz. Detaylar için tıklayınız!

Konferans Koltuğu Sırt Plastiği Yedek Parça

Konferans Koltuğu Sırt Plastiği Yedek Parça

Konferans koltuğu yedek parçaları içerisinde zor bulunan sırt plastiğini, Koç Stil'in kendi üretimi olarak sizlere sunuyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın

Antipanik Yazı Tablalı Konferans Koltuğu

Antipanik Yazı Tablalı Konferans Koltuğu

Antipanik Konferans Koltuğu kolları 25 mm cilalı gürgen ağacı yan kolları komple kumaş kaplama, yazı tablası antipanik olarak tasarlanmıştır Bilgi için tıklayın

Demonte Konferans Koltuğu

Demonte Konferans Koltuğu

Demonte Açık Kol Konferans Koltuğu, 100& yerli üretim olan konferans koltukları KoçStil Ofis Mobilyaları güvencesi ile üretilmektedir.

Kumaş Kaplama Amfi Koltuğu

Kumaş Kaplama Amfi Koltuğu

Koçaklarda içten metal karkaslı, kumaş döşenmiş dekoratif ahşap kutu kullanılır. Tümüyle kumaş kaplamalı konferans koltuğu hakkında bilgi almak için tıklayın


Hizmetlerimiz
Konferans Salonu Yapımı

Okul konferans salonu tasarımı konusunda Türkiye'nin en iyi mimarlarıyla ve konferans salonu yapım işi tecrübeleriyle ün salan kişilerle çalışıyoruz. 

Konferans Salonu Tamiri

Konferans salonu koltuğu yedek parça servisimizden en ucuz konferans koltukları parçaları, plastikleri ve oynar parçaları montaj ekibiyle ayağınıza geliyor!

Çok Amaçlı Salon Yapımı

Konferans salonu yapım maliyeti en uygun fiyatlarla Koç Stil'de! Anahtar teslim konferans salonu yapımı en iyi hizmet güvencesiyle sadece burada. Konferans salonu imalatı tamamıyla bizim işimiz!<...

Bize Ulaşın

Sancaktepe Mahallesi Birlik Caddesi No : 60 Bağcılar /İstanbul/Türkiye

+90 212 611 99 99

info@kocstil.com.tr

Konferans salonu yapımını üstlenen firmalar içerisinde konferans koltuğu üretimi de gerçekleştiren tek firma olan Koç Stil, bu hizmetlerinin yanı sıra anahtar teslim konferans salonu yapımı, okul konferans salonu yapımı, sinema salonu yapımı ve vip konferans salonları yapımı alanlarında da faaliyet göstermektedir.

Firmamızdan alacağınız konferans salonu fiyatı teklifinde nakliye, montaj ve KDV ayrı ayrı belirtilmektedir. Sitemizde yer alan fiyatlar nakit yapılacak olan ödemeler için geçerlidir. Koç Stil konferans koltukları, Türkiye'nin tamamına aynı fiyat ile hizmet sunmayı taahhüt etmektedir.


Sinema salonu koltuğu, tiyatro salonu koltuğu, konferans koltuğu, seminer koltuğu, stadyum koltuğu, sinema salonları yapımı ve konferans salonu yapımı alanlarında sektörde önemli bir yere sahip olmanın onurunu yaşıyoruz. Üzerimize düşen görevlerin ve müşterilerimizin beklentilerinin farkındayız. Bu beklentileri karşılamak için kaliteli üretim, kaliteli ürün felsefesi ile sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz.

Anahtar teslim konferans salonu yapımı ve hazırlanması, okul konferans salonu, sinema salonu yapımı müşterilerimize sunmuş olduğumuz hizmetlerden bazılarıdır. En uygun konferans koltuğu fiyatları ile arzu ettiğiniz konferans koltuğu ölçülerine sahip ürünleri sizler için hazırlıyoruz.